काठमाडौं, १७ माघ । नेपाली विज्ञापन अभियान ‘द वान शो’ एशियामा पहिलो पटक चयन भएको छ । यस वर्ष एक शो एशिया शोकेस २०२० मा एशिया प्रशान्त महासागरको सर्वश्रेष्ठ काम विश्वका लागि नेपालबाट आधारभूत मानवता र संगै अगाडि दुई अभियान प्रदर्शन गरिएको थियो ।आधारभूत मानवता र संगै अगाडि एशिया प्रशान्त क्षेत्रका १७ वटा देशका ५९ शहरहरूबाट २६ सय भन्दा बढीहरुबाट छानिएका थिए। सहभागीताहरु २९ देशहरू र विश्वभरका क्षेत्रहरूबाट आएका ६२ प्रभावशाली सृजनात्मकहरूको विविध समूह थिए। वन शोले दुई चरणमा रचनात्मक उत्कृष्टताको लागि उच्च मापदण्डलाई समर्थन गर्दछ।

यस्ता कार्यहरूले एशिया प्रशान्तमा रचनात्मक उद्योगबाट वर्षको सर्वश्रेष्ठ प्रतिनिधित्व गरेको छ ।स्थानीय सांस्कृतिक अन्तर्दृष्टि प्रयोग गरेको कारण सत्यनिष्ठा र अन्तर्राष्ट्रिय मापदण्डको साथ उनीहरुलाई चुनिएको छ । विज्ञापन एसोसिएशन अफ नेपाल (एएएन)का अध्यक्ष सोमप्रसाद धितालले भने, ‘एक शो एशियामा नेपाल चम्किरहेको देख्दा म अत्यन्तै खुसी छु, हामीले हलमार्कहरू निर्माण गर्ने यी हौसलाहरू राख्नु पर्छ, त्यसैले हाम्रो उद्योग विश्वमा अन्य अग्रणीहरूको बराबरी हुनेछ ।’

नबिल बैंकका सीईओ अनिल शाह समग्र अभियानको लागि महत्वपूर्ण थिए। शाहले अगाडि थपे, ‘साँच्चिकै अचम्मको, सम्पूर्ण टीमलाई बधाई। उच्चतम अन्तर्राष्ट्रिय फोरममा नेपाललाई गौरववान बनाउने र हाम्रा रचनात्मक प्रतिभा प्रदर्शन गर्ने यस यात्रामा म सहभागी हुन पाएको छ। ‘

संगै अगाडि अभियान नाबिल बैंकको लागि गरिएको थियो जसको माध्यमबाट एक महत्त्वपूर्ण सन्देश पुर्‍याइयो। विज्ञापन एसोसिएसन अफ नेपालका तत्कालीन विगतका अध्यक्ष रवीन्द्रकुमार रिजालले पनि प्रोत्साहनका साथ बोले, ‘टोलीलाई बधाई छ, मलाई विश्वास छ कि यी सम्मानले विश्वव्यापी रूपमा नेपाली विज्ञापनको लागि स्थान सिर्जना गर्ने मात्र नभइ घरमै यसले उत्प्रेरकको रूपमा पनि काम गर्नेछ। दुबै ग्राहकहरू र एजेन्सीहरूले नयाँ विचार र नवीन अभियानहरूको प्रयास गर्नेछन् ।’

आउटरीच नेपालले नेपाल र विदेश दुबैमा नेपाली विज्ञापनको छवि विस्तार गर्न निरन्तर काम गरिरहेको छ। बेसिक हुमानिटी अभियान कोभिडको समयमा सिर्जना गरिएको सबैभन्दा सफल अभियान मध्ये एक थियो ।

यो अभियान ६ देशमा आठ भाषाहरूमा भएको थियो । शंघाईमा डिसेम्बर २०२० मा इसीआई पुरस्कार पनि प्राप्त भयो। कोभिडमा एकजुटताको सन्देश दिन नबिल बैंकका लागि क्रेओ कम्युनिकेसनले सिर्जना गरेको हो।

आउटरीच नेपालका संस्थापक प्रबन्ध निर्देशक उज्या शाक्यले भने , ‘यो नेपालको विज्ञापन र सृजनात्मक उद्योगको धारणा विश्वव्यापीरुपमा बदल्नको लागि एक अवसर हुनसक्दछ।’

Leave a Reply

Your email address will not be published.