काठमाडौँ, २० भदौ । अमेरिकाको वासिङटन विश्वविद्यालयको युएस इन्स्टिच्युट अफ हेल्थले आउने जनवरीसम्म अमेरिकामा ४ लाख भन्दा बढी मानिसको कोरोनाका कारण ज्यान जानसक्ने अनुमान गरेको छ। यो संख्या अमेरिकामा अहिलेको मृत्यु हुने संख्याभन्दा दोब्बर छ।

यस अनुमानमा यो भनिएको छ कि डिसेम्बर महिनामा प्रत्येक दिन तीन हजार भन्दा बढी मृत्यु हुने गर्दछ। समाचार एजेन्सी रोयटर्सका अनुसार अमेरिकीहरूले मास्क लगाउने नियमलाई गम्भीरताका साथ लिन थालेमा मर्नेको संख्या केही प्रतिशतले कम गर्न सकिन्छ। तर अमेरिकामा त्यहाँ ठूलो वर्ग छ जसले मास्कको विरोध गरिरहेको छ ।

हाल, संयुक्त राज्यमा मृत्यु दर आईएचएमई मोडेलबाट आएको हो। यो मोडेल व्हाइट हाउसको कोरोना भाइरस टास्क फोर्सले तयार गरेको हो। तर यदि सावधानीको ख्याल नगरेआउँदो समयमा मर्नेहरूको संख्या दिनको संख्याको तीन गुणा हुनेछ।

अमेरिकामा कोरोनाबाट मृत्यु हुनेको संख्या १ लाख ९२ हजार ४४ पुगेको वर्ल्डओमिटरको तथ्यांकमा उल्लेख छ। (एजेन्सीकाे सहयाेगमा)

Leave a Reply

Your email address will not be published.